Časté dotazy

Jak vybrat správné POV ?

POV si každý vybírá hlavně dle ceny pojistného, což není moc šťastné. Dobré je však zvolit svoje limity, jsem vždy pro ty vyšší, ne pro limity pro splnění zákona. V dnešní době už i pojišťovny nabízejí v ceně něco navíc. Ať to jsou rozšířené as. služby, živel, přímá likvidace, střet se zvířetem, úrazové pojištění apod. každopádně se to týká limitů od 50/50 MIO.


Jak často doporučujete provádět audit pojistných smluv ?

Audity pojistných smluv doporučuji provádět min. jednou ročně. Samozřejmě je důležitá komunikace mezi zprostředkovatelem pojištění a klientem. Např. klient by měl zavolat, že např. koupil nový stroj a tím se dodatkoval do smlouvy.


Jak nahlásit pojistnou událost ?

Vždy na linku , kterou má každá pojišťovna. Nejlépe je jednat vždy se zprostředkovatelem smlouvy aby se ukázal i v době , kdy se jen nesepisuje smlouva.


Jaký je rozdíl mezi povodní a záplavou ?

Povodeň je když řeka opustí svoje koryto a záplava je když např. dešťová voda stéká po zemi. Dnes se již pojišťují tyto rizika dohromady.


Na co si dát pozor při výběru havarijního pojištění ?

Důležitá je nejen volba pojišťovny ale je nutno si určit i výši spoluúčasti, která začíná už od 1% min.1000 Kč.


Jakým způsobem se vypočítává způsobená škoda na majetku, vozidle ?

Způsobená škoda se vypočte na majetku po předložení faktury,či rozpočtu, který je lepší si ho nechat odsouhlasit pojišťovnou zda není nadhodnocený.

Způsobená škoda na vozidle se např. u totální škody vypočte. Buď pojistná částka ve smlouvě, nebo obvyklá cena vozidla minus spoluúčast, minus zbytky vozidla ( vraku), kde sama pojišťovna automobil vydraží za nejvyšší možnou cenu. Klient si však za tuto cenu může vozidlo sám odkoupit…


Jaký druh pojištění je opravdu neefektivní ?

To které opravdu nepotřebujete…